Бизнес

Хотелските стаи в София по-евтини с 25% за година

08.03.2010 15:22
25
Средната цена за двойна стая в Европа остава 103 евро през март
Хотелските стаи в София по-евтини с 25% за година

Снимка: Булфото

Средната цена за нормална двойна хотелска стая в Европа остава на същите нива през март спрямо февруари.

За удоволствието клиентите плащат средно по 93 паунда (103 евро) на вечер, а в сравнение със средната цена от март 2009 г. се регистрират 7% спад, сочи индекс на британския сайт trivago.co.uk.

Цените в 34 от общо 50 големи европейски града бележат понижение на годишна база. За разлика от тях цените в Лондон постигат ръст от 6%, сочи индексът tHPI, който се публикува всеки месец.

Към този момент Лондон е най-скъпият град във Великобритания със средна цена от 126 паунда на вечер (139 евро). Това му отрежда четвъртото място сред най-скъпите градове в Европа според индекса след Милано (153 евро), Осло (157 евро) и Женева (195 евро).

За София през март е отчетена средна цена на стандартна хотелска стая от 79 евро, спрямо 81 евро през февруари и 80 през януари.

Година по-рано, през март 2009 г., цената е била 106 евро, което е понижение от 25%.

Още за изследването


Коментари (24)

Напиши коментар | Скриване на коментарите
0
 
0
 
Отговори
24
добавен от: Dqnkov   преди 1 година
xei,6te vi vkaram v zatvora.Kak smeete da razglasqavate zaplatite na zapada,ne vi li stigat po 200 - 300lv
0
 
0
 
Отговори
23
добавен от: sulio   преди 1 година
predvaritelno se izviniavam za latinicata. ne moga da si obiasnia zashto az rabotia v hotel v anglia i daje ne e london i vzemam 5.80 pounda na chas, a kolegite v bulgaria pri gore dolu sushtite ceni na stai vzemat 400 - 500lv na mesec???? zamislete se pravitelstvo. ne moje poveche taka.
0
 
0
 
Отговори
22
добавен от: бай Шано   преди 1 година
СНИМКАТА Е ОТ ЦЕНТЪРА НА ВТ ясно се чете областна дирекция по труда това е под Майка България отстрани е едно много шано кафе с масички на пътя дето да гълташ пушилката на местния рийсинг клуб докато гледаш паякът да не ти отнесе колата---че там пипат бързо и кълват на много
0
 
1
 
Отговори
21
добавен от: ха ха ха   преди 1 година
на скоро минах през андора и цената е 160Е за 3 нощувки за 2 ма в хотел 3 зв. с закуска и топлавода нон стоп и без карта за тока (можеш да им го хабиш на воля докато те няма).....не знам как е на боровец
0
 
0
 
Отговори
20
добавен от: Анонимен   преди 1 година
Въпреки бутиковия си характер, хотелът предлага едни от най-добрите цени за нощувки в Лондон. Единичната стая е 60, а двойната 85 лири.
0
 
0
 
Отговори
19
добавен от: Един Човек   преди 1 година
...да не говорим ,че всяка година се увеличават абсолютно всякакви разходи.
Дребния бизнес беше погребан окончателно от правителството на царя, но в момента и доста немалки фирми започват да изпитват трудности.
1
 
0
 
Отговори
18
добавен от: Един Човек   преди 1 година
Аз съм от бранша и си мисля, че все повече бизнеса издиша. Дори днес се повишиха здравните осигуровки от 8% на 10%. Да не говорим ,че всяка година работодателите плащат по-големи вноски за здравно и соц. осигуряване на работниците си. От това следват 2 неща- първо става много по-трудно за работодателя да увеличи заплатата на работника си(тъй като тя е вече увеличена за работодателя от държавата), и второ, това води до изкуствено поддържане на такава висока цена с цел оцеляване и някаква печалба.
1
 
1
 
Отговори
17
добавен от: ....   преди 1 година
в лондон съм бил на хотел миналата година за 60 паунда вечерта не централна чат но и там не са по скапи хотелчетата, зависи естествено от лукса който искате да заплатите
0
 
3
 
Отговори
16
добавен от: Marty   преди 1 година
Снимката кърти, обаче :):):) Това да не е хотел Цура на Лъвов мост? :D:D:D:D
1
 
3
 
Отговори
15
добавен от: Мераклия   преди 1 година
А за час колко е стандартната цена в София?



0
 
1
 
Отговори
14
добавен от: busco   преди 1 година
до: Анонимен
Селяни. Да отидат в Мадрид да видят колко е по -евтино
1
 
4
 
Отговори
13
добавен от: артемида   преди 1 година
до: Анонимен
80 евро за София??? НИКОГА! те трябва да ми дадат страшно много по 80 за да ги посетя..палячовци. Топла вода на табелата за хотел..хахахах Това Найроби ли е?
1
 
7
 
Отговори
12
добавен от: Анонимен   преди 1 година
80 евро за най - миризливият европейски град..ужас...напълнен със селтаци..тирана е 10 пъти по - добре, видях го с очите си..и скопие е по - добре..няма да видиш каруци и буркани по асансьорите...
0
 
4
 
Отговори
11
добавен от: Анонимен   преди 1 година
до sisi- ами като са много удобни можеш ли да работиш и да плащаш по 35 евро на ден за хотел? какви са заплатите в софия???
4
 
0
 
Отговори
10
добавен от: sisi   преди 1 година
ima i xotelski apartamenti po 25\35evro v Sofiia koito sa mnogo ydobni i lyksozni
3
 
16
 
Отговори
9
добавен от: Анонимен   преди 1 година
пак простотии , средната заплата в европа и средната цена в европа
а средната заплата в България ????? писна ми ебахти ...аз изчезвам от държавата
за вас не знам ...чао ...
1
 
9
 
Отговори
8
добавен от: Gogo   преди 1 година
До : прост

Вярно е....макър и да сме бъкани с висшисти, прост народ сме си и естествено друг ни е виновен !!!
0
 
7
 
Отговори
7
добавен от: прост   преди 1 година
до: СТАТИСТИКА
твоето изказване доказва твърдението че ние сме малка държава но с много прост народ!
1
 
23
 
Отговори
6
добавен от: СТАТИСТИКА   преди 1 година
ЕДИНИЯТ ЯЛ ЗЕЛЕ, ДРУГИЯТ НАГЪВАЛ СВИНСКИ ПЪРЖОЛИ:
СПОРЕД СТАТИСТИКАТА И ДВАМАТА СА ЯЛИ СВИНСКО СЪС ЗЕЛЕ....
1
 
14
 
Отговори
5
добавен от: студена вода   преди 1 година
Топла водааа, ха аха ха, божке това трябва ли да си изписва изрично!?



Страница: 12

Водещи новини от Бизнес

Последни от Бизнес


Последни от Dnes.bg


Блогове