Петролът поевтиня на борсите под $80 за барел16.03.2010 09:32
Съмнения за стабилността на икономическото възстановяване
|
![]() Снимка: БГНЕС |
Петролът отново падна под психологическото ниво от 80 долара за барел, повлиян от увеличаващите се колебания за устойчивостта на икономическото възстановяване през годината.
Американският лек суров петрол с доставка през април поевтинява с 0,1%, до 79,69 долара за барел по време на днешната електронна търговия на борсата в Ню Йорк.
Вчерашната сесия донесе на петролните фючърси спад от 1,8% до 79,80 долара за барел, което бе най-ниското ценово ниво на затваряне от началото на месеца, предаде Bloomberg.
Междувременно, на борсата в Лондон днес сортът брент с доставка през април поевтинява с 27 цента до 77,62 долара за барел. Априлските фючърси на брента изтичат днес.
Коментари (13)
Напиши коментар | Скриване на коментаритеКОГАТО 1 БАРЕЛ ПЕТРОЛ БЕШЕ ДОСТИГНАЛ 150 Щ.ДОЛАР-1 ЛИТЪР ТУК СЕ ПРОДАВАШЕ ЗА 1.50 ДОЛАРА,СЛЕД ТОВА ЗАПОЧНА ДА ПАДА,КАТО ДОСТИГНА НАЙ -НИСКИ СТОЙНОСТИ 1 БАРЕЛ ЗА 50 ДОЛАРА-ТУК СЕ ПРОДАВАШЕ ЗА 86-90 ЦЕНТА ЗА ЛИТЪР.ТЕЗИ ЦЕНИ САНАЙ-НИСКИТЕ,ЗАЩОТО ТУК ИМАТ НАВИКА ВСЕКИ ВТОРНИК ИЛИ ЧЕТВЪРТЪК ДА ВДИГАТ ЦЕНИТЕ С ПО СРЕДНО 10-15 ЦЕНТА ЗА ЛИТЪР.
СЕГА В МОМЕНТА 1 БАРЕЛ ПЕТРОЛ СЕ ПРОДАВА ЗА 80 щ. ДОЛАРА,А ТУК ВАРИРА ОТ 1,02 ДО 1,15К.Д.
Няма ли някакъв контрол над монопола ?
Къде е логиката при 82 долара на барел цената да е 2.04 а при 79 долара да е 2.08 някак си не мога да го разбера