БългарияЕвроинтеграция

Европа се чуди какво да я прави. Тя не знае къде е Аденският залив?

13.01.2010 23:11
526
Отлагат окончателното решение за Желева
Европа се чуди какво да я прави. Тя не знае къде е Аденският залив?

Снимка: БГНЕС

Ройтерс съобщава, че българската кандидатка за еврокомисар Румяна Желева е изправена пред заплахата да бъде отхвърлена от Европейския парламент заради съмнения в нейната компетентност и конфликт на интереси.

Комисията по развитието на ЕП оцени представянето на Желева във вторник като слабо.

В Комисията по развитието дори предполагат, че външният ни министър не знае къде се намира Аденският залив.

Барозу e на ход

Според източници на седмичния вестник "Ню Юръп" окончателното решение по кандидатурата на Румяна Желева за еврокомисар може да бъде отложено за понеделник (18 януари) в Страсбург.

Сега на ход е председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу.

В сряда не е имало среща на Барозу с председателите на групите в Европейския парламент на Европейската народна партия (ЕНП) Жозеф Дол и на социалистите и демократите Мартин Шулц.

Мога да потвърдя, че такава среща не имало, заяви говорител на Европейската комисия.

Спор около българския кандидат за еврокомисар предизвика разделения в Европейския парламент (ЕП), тъй като има неяснота около подкрепата за целия нов екип на председателя на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу. В центъра на спора стои Румяна Желева, коментира Франс прес.

ЕНП брани Желева

Групата на Европейската народна партия (ЕНП) в Европейския парламент изрази подкрепа за Румяна Желева след вчерашното й изслушване като кандидат-комисар в Комисията по развитието на парламента – това заяви Йожеф Сайер, заместник-председател на парламентарната Група на ЕНП и координатор по изслушването на кандидат-комисарите, членове на тази група.

Още по темата

Междувременно ЕНП отвърна на удара по Желева. Партията обяви, че номинираният от Словакия Марос Шефкович от Партията на европейските социалисти не може да стане заместник-председател на Европейската комисия.

От Европейската народна партия са открили негово изказване отпреди четири години, което  представлявало „проява на расизъм спрямо ромското малцинство“, съобщава БНР.

Желева нямаше конкретни идеи за Афганистан, Газа, Конго и Судан. Изглежда, че тя не знаеше къде географски се намират някои конфликтни зони, например Аденският залив. Това пишат в оценката си за представянето на кандидатката ни депутатите от Комисията по развитието на ЕП, съобщава БНТ.

Борисов се закани на червените и жълтите

Бил съм БСП и НДСВ пет пъти и заради този срам, който нанесоха на България, им обещавам да ги бия още пет пъти, закани се пред bTV премиерът Борисов.

Много добър сценарий. Много добър капан. БСП нямат равни по подривна дейност. Изиграха ни. Никога не са мислили доброто на България, каза още премиерът.

Как действах аз, когато Ирина Бокова беше кандидат за шеф на ЮНЕСКО?  Пратих двама министри в Париж да я подкрепят. Радо Точев поддържаше непрекъснато връзка с нея. Когато тя се върна, дойде в кабинета ми да ми благодари, прегърнахме се, пожелахме си успех. Ако исках да действам като БСП и НДСВ, щях да извадя колко пъти като главен секретар на МВР съм арестувал племенника й и да кажа: къде е тръгнала леля му да става шеф?! – подчерта Борисов.


Коментари (518)

Напиши коментар | Скриване на коментарите
0
 
0
 
Отговори
518
добавен от: Анонимен   преди 11 месеца
Премахнат поради нарушение на правилата на сайта
Сигнализирахте за неуместен коментар
0
 
0
 
Отговори
517
добавен от: Анонимен   преди 11 месеца
Премахнат поради нарушение на правилата на сайта
Сигнализирахте за неуместен коментар
0
 
0
 
Отговори
516
добавен от: Анонимен   преди 11 месеца
Премахнат поради нарушение на правилата на сайта
Сигнализирахте за неуместен коментар
0
 
0
 
Отговори
515
добавен от: Анонимен   преди 11 месеца
Премахнат поради нарушение на правилата на сайта
Сигнализирахте за неуместен коментар
0
 
0
 
Отговори
514
добавен от: Анонимен   преди 11 месеца
Премахнат поради нарушение на правилата на сайта
Сигнализирахте за неуместен коментар
1
 
9
 
Отговори
513
добавен от: Хайде,холан...!   преди 2 години
Може и да не знае къде е Аденския залив, ама знае пътя за тлъстата заплата в Европарламента!
2
 
0
 
Отговори
512
добавен от: АНОНИМЕН   преди 2 години
Kакво обшо има племеника и КАКВО?АКО ИСКАШ ПОРОВИ ДО ДЕВЕТО КОЛЯНО-ВАПРОСА Е ЧЕ ТЯ Е КОМПЕТНТНА(БОКОВА) ЗНАЕЩА И МОЖЕЩА,А НЕ ТАПА КАТО ЖЕЛЕВА!РАЗБРА ЛИ ГПУПАК-БОЙКО
0
 
3
 
Отговори
511
добавен от: меглияна   преди 2 години
до: Анонимен
ами всички са малоумници ати кой си? великият? я майната ти не сме длъжни да знаем цялата география ясно ли ти е! но ЖЕЛЕВА е длъжна не на мен ще ми дават 20000е заплата нито на тебе! така че тя трябва да знае всичко всичко!! но явно не затова айде там на село мъжа и я чака и без това се прави на артист сутринта!!!
1
 
4
 
Отговори
510
добавен от: Г-жа Йес   преди 2 години
Кунева не блестеше с особен интелект, но поне викаше само Йес, йес и не се зъбеше така на европейците. Тая квачка от Нова Загора е класи под Кунева! Най-добре беше Надка Михайлова да пратят, ама Бойко е голем инат!
1
 
5
 
Отговори
509
добавен от: до Шоп   преди 2 години
Много си прав, Желева е провинциалистка и говори на меко дори и на английски. Няма място в Европа за такива селяни! Ако беше от София щеше да се справи далеч по-добре!

Доктор Албан е роден в Лагос, Нигерия...да спомена, че ако я пипат на поправката, поне г-жата да знае, а не да ги кани при мъжа си в Бургас за суинг оргия :))



2
 
3
 
Отговори
508
добавен от: Анонимен   преди 2 години
Абе малоумници,колко от вас знаят къде се намира Аденския залив,ако не беше станала аварията там едва ли щеше да сте чували за него..Да не мислите че онези шматки в европарламента знаят къде се намира,ама нали не ги питат,правят се на умни ---
0
 
1
 
Отговори
507
добавен от: Здрав Разум   преди 2 години
До 36 (шеговито): Колега, дано не е на същата "височина", на която направи "опита" си г-жа Желева, че по-голям срам в скоро време май не сме брали пред цял свят.
0
 
0
 
Отговори
506
добавен от: Bo   преди 2 години
Za6to be Balgarino vse si misli6 4e si po-prost ot drugite...Kolko ot tezi deto plujat tuk sa rabotili dalgo vreme s 4ujdentzi ta da davat takiva otzenki...Maloum6tina..!!! I na zapad sa si prosti4ki ama njama koi da im go kaje, 6toto stava lo6o....Ne vklju4vam v tova 4islo Aristokratzijata im.
Za sajalenie pove4eto ot tezi "gore" po varhovete trjabva da u4at geografija po neobhodimost 6toto ne ja znajat, ama nali ima internet, vse pak!
0
 
1
 
Отговори
505
добавен от: sis   преди 2 години
kadrovika e gola voda
0
 
1
 
Отговори
504
добавен от: YMD   преди 2 години
БЕШЕ ВИДНО ОТ ДАЛЕ4 ,4Е НА Г-ЖА ЖЕЛЕВА МЯТОТО И НЕ Е ТАМ В ЕВРО ПАРЛАМЕНТА. НИТО ЗА ВЪНШЕН МИНИСТЪР.НА ТАКИВА ПОСТОВЕ СЕ ИЗБИРАТ ХОРА МОЖЕЩИ И ЗНАЕЩИ. А ТЯ С ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ СИ ПОЗНАНИЯ ПО ГЕОГРАФИЯ А ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ПОЛИТИКА САМА ДОКАЗА ,4Е НЕ И Е ТАМ МЯСТОТО ,4Е ДА ИСКАШ И ДА МОЖЕШ СА 2-ВЕ РАЗЛИ4НИ НЕЩА.ДА 4ОВЕК НЕ МОЖЕ ДА ЗНАЕ ВСИ4КО НО КАТО Е НЕКАДАРЕН НЕ ТРЯБВА ДА Е ТОЛКОВА ВИСОКОМЕРЕН И НАГЪЛ,ЗА ДА СА ЗНАЕЩИТЕ ПО-СНИЗХОДИТЕЛНИ КЪМ НЕГО.ПОСТАВИ ЕНП В ШАХ ДА СЕ 4УДЯТ КАКВО ДА Я ПРАВЯТ ХОРАТА
0
 
1
 
Отговори
503
добавен от: Бойко доносника   преди 2 години
... и е злоупотреба със служебна информация от твоя ресор.

Веднага ще те попитат: А защо я пуснахте тогава?
0
 
1
 
Отговори
502
добавен от: Бойко доносника   преди 2 години
къде е тръгнала леля му

Бойко, това се нарича донос. Всеки отговаря сам за себе си. Лелята не е майка на племенника си, а ако е пълнолетен споменаването и ще ти затвори всички врати в Европа.

0
 
1
 
Отговори
501
добавен от: простак   преди 2 години
Когато забележиш, че яздиш умрял кон (Желева), слез от него!
0
 
1
 
Отговори
500
добавен от: Алекс   преди 2 години
Защо, вие г-н Борисов не го направихте? Не само заради това какви ги е надробил племенника на Бокова, а заради нейният произход, минало и всичко което тя олицетворява. Да си спомним и брат и, който по въпроса за винат ана "Партията" за периода 44-89 година заяви - Ние, вината ги пием с мезе.... Вие бяхте едит от тях, уви :((( Мъчно ми е за родината, управляване от бивш пожарникар-телохранител, ммоче за всичко на комунистическия ни диктатор т.е. силно доверен и проверен човек...
2
 
0
 
Отговори
499
добавен от: Шоп   преди 2 години
Така е, като пращат провинциалистки да се излагат... Ако беше от София, никога нямаше да се издъни така.
Добре, че не я питаха къде е Титикака, Серенгети, Тора-Бора или Нгоро-Нгоро.
Или от къде е родом Доктор Албан.



Водещи новини от Евроинтеграция

Последни от Евроинтеграция


Последни от Dnes.bg


Блогове