Изпълнителният директор на "Булгартабак" Христо Лачев заяви, че директорът на Националната следствена служба Ангел Александров му е искал пари.
Лачев не посочи нито кога са били искани парите, нито каква е сумата. По думите му той вече е сезирал органите на реда.
„Искам да избягвам от персонификации, има какво да се проверява за създалия се скандал около “Топлофикация”- София“ , заяви главният прокурор Борис Велчев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Лачев каза още, че Александров е искал от него и документи, свързани със заместник-министъра на икономиката и енергетиката Корнелия Нинова.
"Отговорил съм, че има процедура, и ако по надлежния ред ми бъдат поискани тези документи, аз ще ги дам, но според мен няма документи, които да уличават в нещо Нинова", каза Лачев.
Dnes.bg припомня, че преди седмица следователката по делото „Топлофикация“ Татяна Шарланджиева обвини Ангел Александров в оказване на натиск за хода на делото.
Освен това Александров я молил да му съдейства чрез познаството й със зам.- министър Нинова за лобиране в "Булгартабак", в областта на хазарта и държавния резерв.
Междувременно шефът на следствето заяви, че зад атаките срещу него стои енергийния министър Румен Овчаров.
Той потвърди, че миналата седмица когато е заявил, че високопоставен човек го заплашва е имал предвид Овчаров.
Александров каза, че е бил заплашван от Румен Овчаров чрез посредници.
Заплахите са били отправени преди 25 април, но не пожелал охрана, тъй като не искал да прави реалити шоу.
От своя страна енергийният министър заяви, че е жалко и недостойно главният следовател на републиката да се опитва да превърне държавата в „Биг Брадър“.
В изявление на Румен Овчаров, разпространено до медиите се казва, че „подобен тип поведение на висш магистрат е опасно за държавата“.
"Надявам се, едно бързо разследване да отсее истината от лъжата и виновните да понесат наказанията си", казва още министърът.
„Искам да избягвам от персонификации, има какво да се проверява за създалия се скандал около “Топлофикация”- София“ , заяви главният прокурор Борис Велчев.
По думите му предстои да бъдат снети обяснения от всички лица, участващи в скандала, включително и от директора на следствието Ангел Александров.
Велчев бе категоричен, че всички страни ще бъдат проверени, като ще бъде повикан да даде обеяснения и директора на „Булгартабак“ Христо Лачев.
На главния прокурор не му е известно Лачев да е подавал сигнал до прокуратурата.
На въпрос дали прокуратурата знае човекът, който е господар на държавата, Велчев отговори: “Когато аз ви кажа, че има господар на държавата и пропусна името му този въпрос би бил уместен.”
Той не пожела да коментира думите на Ангел Александров, който твърди , че именно Овчаров го е заплашвал.
----------
Имате ли мнение по въпроса? Споделете го в блога на Dnes.bg.

Тръмп и Зеленски си разгледаха козовете и се разделиха със заявления за голям напредък
В Киев чакат за Зеленски повторение на фиаското в Овалния кабинет и в Мар-а-Лаго
Русия и Украйна временно са прекратили огъня в района на Запорожката АЕЦ
Каква беше 2025 г. за милиардерите в криптоиндустрията?
Сливания и придобивания - как 2025 г. пренареди глобалния бизнес
Кадър на деня за 28 декември
Хороскоп за 29 декември: Близнаците да бъдат търпеливи, важен ден за Стрелците
Елха от мезета за Нова година – как да я приготвим
Рецепта за Нова година: Капама с три вида месо в гювеч
Късмет за шест китайски зодии на 29 декември
Спортът по телевизията днес, 29 декември
Мачовете по телевизията днес, 29 декември
ВИДЕО: Манчестър Юн – Нюкасъл
ВИДЕО: Нотингам – Манчестър Сити
ВИДЕО: Челси – Астън Вила
ВИДЕО: Милан – Верона
Дневен хороскоп за 29 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 29 декември 2025 – 4 януари 2026
Храни за новогодишната трапеза за късмет през новата 2026
Седмична таро прогноза за 29 декември 2025 – 4 януари 2026
Нумерологична прогноза за 28 декември
Седмична нумерологична прогноза за 29 декември 2025 – 4 януари 2026
Вижте най-скъпите коли, продадени през 2025 г.
Тревожно: Значителен ръст на киберпрестъпленията в България
"Умна" камера глоби над 1000 шофьори за 4 дни в Гърция
Потоци от пари очакват три китайски зодии през седмицата
С какво време започва последната седмица на 2025 г.?
Огромен пожар лумна в склад за пластмасови изделия в Букурещ
Луна, астероиди и телескоп: Китай обяви 5 големи космически мисии за 2026 г.
Професор Йънг Ук Лий: Вселената може да не се разширява вечно
Преминаването на астероида Апофис през 2029 г. ще допринесе за планетарната защита
Токсичен „подарък“: Застрашена ли е Земята от междузвездния обект 3I/ATLAS?
Европейската ракета Vega-C ще се използва поне до 2031 г.
Сблъсък на комети в млада система остави пръстен от отломки