Митничари от Русе предотвратиха опит за нелегален внос на над половин тон руска водка и медикаменти с наркотик. Пратката е засечена от инспектори от отдел "Борба с наркотрафика" при проверка на автобус с руска регистрация, пътуващ от Русия за Гърция и влизащ в страната през Дунав мост, Гюргево - Русе, съобщиха от Агенция "Митници".
Превозното средство пристигнало на граничния пункт вчера и е селектирано за щателна митническа проверка. В хода на проверката инспекторите открили, че в задната част на автобуса са демонтирани седалките и в обособеното пространство са натрупани кашони с бутилки водка.
Общо 727 бутилки алкохол без български акцизен бандерол са извадили инспекторите от автобуса. 120 шишета алкохол носят емблемата на скъпата руска водка "Царская золотая".
Бутилките са по 0,5 л, облепени с руски акцизен бандерол. Други 607 бутилки по 0,7 л с етикети "Хортиця Платинум" са облепени с украински акцизен бандерол. Освен тях в автобуса са намерени 10 кашона с водка в плик от алуминиево фолио. Всеки от пликовете е със съдържание 10 литра концентриран алкохол, но без надпис и без какъвто и да е бандерол. Общото количество открити и задържани нелегални алкохолни напитки е 585 литра.
По случая е образувано досъдебно производство срещу единия от шофьорите на автобуса, който е признал, че водката е негова.
Освен алкохола, в непридружаван багаж, оформен като колет в кашон, митничарите засекли лекарствени препарати: 120 флакона "Корвалол" и 12 флакона "Валокордин" с различна концентрация на наркотичното активно вещество фенобарбитал.
И двамата шофьори отрекли да знаят какво съдържа кашона с медикаментите. Според тях, той им бил даден като колет с хранителни продукти. За пренасяне на наркотични вещества също е образувано дознание, което към момента се води срещу неизвестен извършител.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надзорният съвет на НЗОК одобри проекта за бюджет на касата за 2026 г.
Кадър на деня за 7 декември
Половината швейцарци подкрепят предложение за таван на населението до 10 млн. души
Валутите на Централна Европа ще отстъпят от върховете си през 2026 г.
Делян Добрев: Ремонтът на бюджета не е за сметка на социалните придобивки
Макрон заплашва Китай с мита заради търговския дефицит
Бойко Беленски: Подполковник Борис Дрангов - няма такъв офицер в нашата армия
SENSHI 29 предложи зрелищни битки и много адреналин на феновете (ВИДЕО)
Кой е легендарният Ирник: "Владетелят на Стара Велика България"
Централна прогноза
Вулканът Килауеа на Хаваите изхвърли 100-метрови фонтани от лава
Възстановено е движението през прохода Троян - Кърнаре след свлачището
Героят Евертон Бала: Всички в Левски сме готови да играем
Левски заби три на Спартак във Варна
Рома стъпи на криво в Сардиния
Макс Верстапен: Годината беше като влакче на ужасите
Брайтън и Уест Хем поделиха точките
Викове "Любо, Любо" огласиха "Местая"
Дневен хороскоп за 8 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 8 – 14 декември
Коледните сладки на Марая Кери
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от „Нощна смяна във „Фреди“ 2“
Коледни подаръци, които означават повече от парите
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
Януарска „Витлеемска звезда“: Три планети в уникален парад около Слънцето
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната