Юношеските национали загубиха от Украйна, Вутов изпусна дузпа
23 юли 2014 07:45, Александър Попов
12
Снимка: Булфото

Юношеските национали на България загубиха и втория си мач от европейското първенство, което се провежда в Унгария.

"Лъвчетата" отстъпиха с 0:1 на Украйна, като при повече късмет имаха шансове дори да спечелят срещата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Танковски в 88-ата минута.

В ситуацията украинците получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Орачев срещу Беседин, но Харатин би право в гредата след изпълнението на удара от "бялата точка". При добавката обаче неговият съотборник не сгреши.

Нашите момчета пък могат да съжаляват много за тази загуба, тъй като само положителен резултат им запазваше шансовете да преминат групата и да се класират на 1/2-финалите.

Към момента "Трикольорите" имат 0 точки и заемат последното място в своята група.

Нашите момчета бяха по-активни през първото полувреме, а в 15-ата минута Вутов показа класа и отправи мощен удар, който обаче премина покрай целта.

Пет минути след това Дрянов също пробва късмета си, но неговият удар бе спасен от стража на украинците. Българите създадоха най-чистото си положение от началото на мача в 27-ата минута, като тогава нашият отбор получи правото да изпълни дузпа заради нарушение срещу Колев в наказателното поле.

Зад топката застана Вутов, който отправи удар към долния ляв ъгъл, но стражът на украинците се намеси и изби топката. След почивката пък на терена преобладаваше борбата.

В 63-ата минута нашите имаха добър шанс, след като Ради Цонев шутира мощно, но стражът на украинците се намеси, а десетина минути след това Любенов спаси удар на Коваленко.

В 88-ата минута украинците получиха право да изпълнят дузпа, след като Орачев фаулира Беседин в наказателното поле. Харатин застана топката, но нацели гредата. При добавката обаче Танковски вкара. До края нямаше повече голове.