Сосиедад посрами Розовия Балет

Баските стигнаха до зрелищен обрат над Реал Мадрид
2

Реал Сосиедад стигна до знаменит обрат и победи с 4:2 Реал Мадрид в мач от втория кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Аноета".

Мачът започна перфектно за столичани, които поведоха с два бързи гола на Серхио Рамос и Гарет Бейл. Въпреки че бяха без звездата си Кристиано Роналдо гостите имаха пълно преимущество и имаха още няколко възможности за гол, а Серхио Рамос удари греда от фаул.

В 35-та минута обаче Сосиедад върна един гол след центриране от корнер, дело на Иниго Мартинес, а малко преди почивката Сурутуса изравни след мощен удар с глава.

В средата на второто полувреме отново Сурутуса вкара победния трети гол, засичайки отблизо добър пас на Прието, а четвърт час преди края влезлият като резерва Карлос Вела сложи точка на спора с четвърти гол.

Така играещият с розови екипи Реал Мадрид записа първа загуба от Реал Сосиедад от 2004 година насам, като преди това имаше 5 победи и 2 равенства.