Евертън ухапа два пъти "вълците" навън

Англичаните напред в Европа след победа над Волфсбург
28 ное 2014 08:05, Александър Попов
0

Англичаните от Евертън удариха с 2:0 Волфсбург в Германия и се класира в следващия кръг на Лига Европа.

Попаденията в срещата от група "Н", играна на "Фолксваген Арена", забиха Ромелу Лукаку в края на първото полувреме и Кевин Миралас след почивката.

Като цяло срещата предложи открит и динамичен футбол. През първото полувреме домакините имаха предимство, но изпуснаха отлични положения за гол, а и едно попадение им бе отменено поради несъществуваща засада.

Гостите от своя страна бяха заложили на контри, като веднъж удариха гредата, а в края на полувремето Лукаку отбеляза страхотен гол.

След почивката германците натиснаха, но се оголиха отзад и логично бяха наказани с гол на Миралас.

Така Евертън е в следващата фаза на турнира, докато Волфсбург ще трябва да изчака срещите от последния кръг на груповата фаза.