"Битката за Тракия" без победител

Ботев Пловдив и Берое поделиха точките след 1:1
Обновена: 18 апр 2015 19:18 | 18 апр 2015 19:15, Александър Попов
7

Ботев и Берое завършиха 1:1 в мача от 26-ия ръг на "А" футболна група, първа шестица, игран на стадиона в Коматево.

В 33-ата минута беройци останаха с човек по-малко, след като Самир Аяс получи втори жълт картон за нарушение срещу Лазар Марин и бе изгонен от игра. Пет минути по-късно Йордан Христов центрира, но Елиаш изчисти топката в
ъглов удар. Гостите можеха да поведат в 42-ата минута, когато Савио Нсереко елиминира Лазар Марин, шутира към вратата на Ботев, но вратарят Адам Стаховяк изби коженото кълбо в корнер.

През второто полувреме заваля проливен дъжд. Футболистите на Ботев натиснаха и в 52-ата минута Лъчезар Балтанов стреля, но Илко Пиргов изби в ъглов удар. След неговото изпълнение стана разбъркване пред вратата на беройци, а Пламен Николов пропусна да отбележи гол от чиста позиция.

Ботев поведе в резултата в 63-ата минута. Лъчезар Балтанов проби отдясно, подаде на Цветелин Чунчуков в наказателното поле, който подаде на Мариян Огнянов, който с техничен удар провря топката под плонжа на Илко Пиргов. Беройци протестираха, че Лъчезар Балтанов е извършил нарушение срещу Веселин Пенев. Гостите изравниха след три минути за 1:1 с попадение на Елиаш, който се възползва от ценнтриране на Селим Керкар от фаул и грешка в защитата на домакините.