Белгия надви Унгария с 4:0 в 1/8-финален двубой

Класира се на 1/4-финалите, където ще играе срещу Уелс
Обновена: 27 юни 2016 07:54 | 26 юни 2016 23:58, Камелия Цветанова
4
Снимка: Reuters, архив

Белгия тресна Унгария с 4:0 в 1/8-финален двубой на Евро 2016, който се игра на стадион "Мунисипал" в Тулуза.

Головете за белгийците отбелязаха Тоби Алдервейрелд(10'), Мичи Батшуай(78'), Еден Азар(80') и Яник Караско(90').

Първото полувреме започна под диктовката на Белгия и още в десетата минута "червените дяволи" откриха резултата чрез Тоби Алдервейрелд. До края на първата част станахме свидетели на още куп положения пред унгарската врата, но "маджарите" оцеляха и се оттеглиха на почивка само с гол пасив.

Второто полувреме отново протече под контрола на Белгия и логично отборът отбеляза още три попадения. Първо резервата Мичи Батшуай се разписа секунди след като се появи в игра, а Еден Азар направи 3:0 две минути по-късно. В самия край на мача Яник Ферейра Караско направи разгрома пълен, като се разписа след техничен удар покрай Габор Кирали.

По този начин Белгия се класира на 1/4-финалите, където ще играе срещу Уелс на 1 юли.