"Орлетата" биха с 1:0 в Благоевград
23 сеп 2016 21:12, Александър Попов
1
Снимка: Булфото

Пирин постигна важна домакинска победа с 1:0 над Монтана в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига, която бе играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

По този начин "орлетата" успяха да спечелят много важни три точки и така вече събраха 10 пункта в класирането и се изравниха по точки с отборите на Ботев, Черно море и Верея, които заемат от 6-ото до 8-ото място в класирането.

Единственото попадение в мача бе дело на Стилиян Николов, който се разписа в 47-ата минута.

Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле дошло след центриране от свободен удар и с левия си крак прати топката в противниковата врата.

Гостите бяха затруднени и от факта, че останаха с човек по-малко в 65-ата минута, след като Антон Полюткин бе декориран с втори жълт и червен картон.

Като цяло срещата бе доста скучновата и чистите опасни положения почти липсваха.

В целия мач имаше не повече от 3-4 добри положения и пред двата тима.