Български футбол: Голмайстор от Трета лига бит след мача

Жертвата е от Рилски спортист, вкарал два гола на Сливнишки герой
1 окт 2017 11:26,
9
Снимка: архив "Булфото"

Футболист от Рилски спортист бе бит след победата на тима му над Сливнишки герой като гост. Двубоят в 9 кръг на Югозападната Трета лига завърши 2:1.

За  грозните сцени съобщи на официалната си страница самоковският клуб.

Петко Петков отбелязал и двата гола за "рилецо" в 61-та и в 80-та минута. Именно той се превръща в жертва след края на срещата, когато беше свален на земята и бит от пет души, футболисти и част от публиката на Сливнишки герой пред погледа на делегата на мача- бившият футболист на Левски и ЦСКА Георги Славчев, пише БТА.

Двубоят се охранявал от трима души, които според „Рилски спортист“ не се справили със задачата и допуснали да се стигне до бруталните сцени. В опит да заснеме случващото се пред съблекалните, операторът на гостите бил ударен и бил направен опит да му бъде изтръгната камерата.

Преди да се стигне да саморазправата пред съблекалните, главният рефер на срещата Благой Манов от Благоевград бе изпратен с бутане и шамари към съдийската стая. Същото се случи и на почивката, когато треньорът на домакините удари главния рефер и бе отстранен от срещата.