С гол още в третата минута "петлите" надвиха "лъвовете" в София

Единственият гол на "Васил Левски" отбеляза халфът Блес Матюиди
Обновена: 7 окт 2017 23:59 | 7 окт 2017 23:49,
101

България загуби с 0:1 домакинството си на Франция и илюзорните ни шансове за участие на бараж за класиране на световното първенство в Русия догодина се изпариха.

Единственият гол на националния стадион "Васил Левски" в София отбеляза халфът на Ювентус Блес Матюиди още в 3-ата минута.

През първото полувреме "петлите" тотално доминираха над "лъвовете" и пропуснаха още няколко отлични шансове за гол.

В 37-ата минута пък нашите не изравниха като по чудо, а след почивката мачът беше скучен и интересните положения липсваха.

Така след четири поредни домакински победи в тези квалификации, България допусна първа загуба, след която със сигурност ще завършим на 4-то място.

Франция е лидер с 20 т., Швеция е с 19, а Холандия е на 3-та позиция с 16 т. Също така "петлите" постигнаха първи успех в София от 85 години и общо втори в девет срещи.