Тази Белгия плаши! Азар и Лукаку отстреляха Тунис

“Червените дяволи” разбиха африканците с 5:2
Обновена: 23 юни 2018 17:26 | 23 юни 2018 17:06, Веселин Коларов
24

Белгия постигна втората си повече от убедителна победа в Група G на Световното първенство. Тимът на Роберто Мартинес разби с 5:2 Тунис и запази 100-процентовия си актив след успеха с 3:0 над Панама в първия кръг.

В мач с много положения “червените дяволи” решиха всичко още през първото полувреме, след което вече водеха с 3:1. Еден Азар бе дал аванс на Белгия в 6-та минута от дузпа, а Ромелу Лукаку вкара два гола до края на полувремето - в 16-та и в 45-та минута. Дилан Брон бе намалил за Тунис в 18-та, а Азар с втория си гол в 51-та минута направи аванса на “червените дяволи” още по-сериозен, а след куп пропуски Мичи Батшуай най-накрая успя да се разпише в 90-та минута. В добавеното време Уахби Хазри вкара втори гол за Тунис.

Така след две победи и голова разлика 8:2 Белгия държи уверено първото място в групата и на практика се класира за осминафиналите. В последния мач от групата белгийците ще играят срещу Англия. Вероятно този двубой ще определи отборът, който ще завърши на върха.