5 гола, късна драма... Германският ботуш стъпка "Лалетата"

Германия победи Холандия като гост с гол в 90-тата минута
25 мар 2019 07:41, Александър Попов
8

Германия победи Холандия като гост с 3:2 в двубой с две лица от квалификационна група "С" за класиране на Евро 2020.

Бундестимът изигра много силно първо полувреме, в края на което заслужено се оттегли с два гола преднина, дело на Лирой Сане и Серж Гнабри. При ударите към двете врати момчетата на Йоги Льов имаха предимство от 7:6 за първите 45 минути.

След почивката обаче гостите не действаха със същата острота, като навярно заслуга за това имаше ранното попадение с глава на Матайс де Лихт. В средата на второто полувреме Мемфис Депай изправи зрителите на крака с изравнително попадение след колективна грешка в отбраната на противника.

Холандциите натиснаха за пълен обрат, но в 90-ата минута Германия все пак изненадващо и доста нелогично стигна до победния гол чрез Нико Шулц, който получи хубаво подаване от Марко Ройс.

И двата отбора имат по три точки на сметката си, но германците са с мач по-малко. Лидер с 6 пункта е Северна Ирландия.