Фулъм взе най-скъпия мач, ще играе във Висшата лига

Джо Брайън вкара два гола за успеха над Брентфорд
2
Скот Паркър вкара Фулъм във Висшата лига. Снимка: БГНЕС
Фулъм спечели най-скъпия мач в Англия и се завърна във Висшата лига след трудна победа над Брентфорд с 2:1. И трите гола паднаха в продължението на двубоя на „Уембли“.

Котиджърс останаха в по-долната дивизия само един сезон и много бързо се изкачиха обратно, като си осигуриха и поне 135 милиона паунда.

Двубоят бе направо скучен в редовните 90 минути и нямаше много положения.

Левият защитник Джо Брайън се превърна в герой, след като вкара и двата гола за победителите. Той откри в 105-ата минута с пряк свободен удар от поне 35 метра, при който изненада вратаря на съперника, който очакваше центриране.

В 117-ата минута Брайън реши всичко, след като се включи при още една атака, направи двойно подаване с Александър Митрович и реализира втория гол.

В самия край Хенрик Далсгаард върна един гол за Брентфорд, но Пчеличките загубиха и 9-ия плейоф в историята си.