Ювентус пак разочарова, Беневенто спря шампионите

Торинци бяха без своята звезда Роналдо
29 ное 2020 08:09, Александър Попов
0

Без голямата си звезда Кристиано Роналдо шампионът на Италия Ювентус допусна нова грандиозна издънка в Серия "А". "Бианконерите" завършиха 1:1 с новака Беневенто в мач от 9-ия кръг на калчото, игран на стадион "Чиро Вигорито".

Алваро Мората изведе Юве напред в 21-ата минута, но в самия край на първото полувреме Гаетано Летиция донесе точката за "Вещиците". След почивката гостите се представиха под всякаква критика и така не успяха да стигнат до втори гол в мача.

Така Ювентус се отдалечава от 10-та поредна титла, има 17 т. и заема 5-та позиция. Беневенто е на 12-то място с 10 т.
В следващия кръг предстои дербито на Торино, докато възпитаниците на Филипо Индзаги гостуват на Парма.