В драматичен мач Атлетик Билбао надви Барса и взе Суперкупата

Баските спечелиха трети трофей след голове в 90-а и 93-а минута
18 яну 2021 07:28, Елка Василева
7

Атлетик Билбао спечели за трети път в историята си Суперкупата на Испания, след като победи в драматичен мач в Севиля Барселона с 3:2 след продължения.

Баските показаха страхотен характер, след като в 90-та минута на редовното време губеха в резултата. След голове на Виялибре (90) и Иняки Уилямс (93) в продълженията тимът на Марселино спечели трофея.

Антоан Гризман можеше да стане герой за каталунците, след като вкара два гола в редовното време - в 40-та и в 77-та минута. Оскар Де Маркос бе изравнил в 42-та, а гол на Раул Гарсия в 57-та бе отменен. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато след центиране към наказателното поле Асиер Виялибре изравни резултата и прати мача в продължения. В третата минута на първото от тях Иняки Уилямс донесе неистова радост на тима си с победен гол. Лионел Меси започна като титуляр, въпреки че беше под въпрос за мача, и остана до 120-та минута на терена. Неговите нерви обаче не издържаха и в заключителните секунди на продълженията бе изгонен с директен червен картон заради удар с лакът.