Черно море удари Берое с 2:1, доближи шестицата

Зе Гомеш с дебютен гол за "моряците"
27 фев 2021 19:49, Александър Попов
2
Снимка: LAP.bg

Черно море победи Берое с 2:1 във Варна и се доближи на 2 точки от шестото място, което се заема от ЦСКА 1948.

Първият гол падна в 20-ата минута, когато новото попълнение на "моряците" Зе Гомеш засече центриране отдясно. Старши треньорът на заралии Димитър Димитров пък поиска нарушение още в зародиша на головата атака. През второто полувреме Родриго удвой, след като Александър Цветков фаулира в наказателното поле Илиан Илиев-младши.

Октавио пък се разписа от засада в 75-ата минута.

За двата клуба предстои гостувания в столицата за Купата на България, като Черно море ще се изправи срещу ЦСКА, а Левски ще приема Берое.

В следващия шампионатен кръг Берое ще бъде домакин на Лудогорец, докато Черно море гостува на Арда.