Ювентус с обрат срещу Лацио без Роналдо

Мората се превърна в герой за шампионите
0

Ювентус продължава да следва лидера Интер, след като взе едно от най-трудните си домакинства до края на сезона - 3:1 срещу Лацио, съобщава Gol.bg.

Андреа Пирло реши да остави на резервната скамейка голямата си звезда Кристиано Роналдо заради предстоящия реванш с Порто в Шампионската лига. Португалецът все пак се появи в края на мача, но в момент, в който Алваро Мората бе решил всичко в полза на Юве.

Гостите изненадващо поведоха в резултата след гол на Хоакин Корея в 14-та минута, но до края на първото полувреме Мората асистира за гола на Адриен Рабио (39). След почивката испанецът наниза два гола в рамкиите на три минути и донесе ценните три точки на тима си.

С тях Ювентус е на третата позиция с 52 точки, с една по-малко от втория Милан и на 7 зад лидера Интер. Лацио пък е на 7-то място с 43 точки.