Нидерландия победи Австрия и отива на 1/8-финал на Евро 2020

"Лалетата" взеха втора победа на първенството
Обновена: 18 юни 2021 06:19 | 18 юни 2021 06:18, Ния Христова
3
Нидерландия се класира за 1/8-финалите на Евро 2020, след като победи Австрия с 2:0 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, пише Gol.bg.

"Лалетата" още в 11-тата минута получиха право да изпълнят дузпа. Мемфис Депай застана зад топката и не остави шансове на австрийския страж. Голът на успокоението падна в 67-та минута, когато Дензъл Дъмфрис получи топката в наказателното поле и на опразнената врата удвои преднината на домакините.

Така "лалетата" постигнаха втора победа в турнира и с актив от 6 точки те вече не могат да бъдат изместени от първото място. Австрия и Украйна пък ще решат съдбата на второто място в директен сблъсък един срещу друг.

Нидерландия - Австрия 2:0