Тенисистката ни победи снощи в три сета Луцие Храдецка
Обновена: 18 авг 2015 14:17 | 18 авг 2015 10:02,
13
Снимка: Getty images/Guliver photos

Цветана Пиронкова си осигури двубой със световната №1 Серина Уилямс във втория кръг на турнира в Синсинати след победно начало в надпреварата.

Българската тенисистка отстрани в първия кръг преминалата през квалификациите Луцие Храдецка от Чехия със 7:5, 3:6, 6:1. Мачът продължи час и 45 минути.

Двете тенисистки се срещнаха за четвърти път при професионалистките, като Пиронкова постигна четвърти успех.

Във втория кръг Пиронкова ще играе срещу водачката в схемата и световна №1 Серина Уилямс от Съединените щати.

Досега двете тенисистки са се срещали три пъти при професионалистките, като Пиронкова има три загуби и два спечелени сета срещу по-малката от сестрите Уилямс.