"Самураите" обезглавиха 10 колумбийци

Япония сътвори поредната изненада на световното първенство по футбол
Обновена: 19 юни 2018 17:07 | 19 юни 2018 17:07, Друми Георгиев
3

Япония постигна изненадваща победа с 2:1 над фаворита Колумбия в първата среща и за двата тима на Мондиала в Русия.

Двубоят се игра на стадион "Мордовия Арена" в Саранск, а южноамериканците действаха цял мач с човек по-малко.

Още в третата минута Карлос Санчес бе изгонен заради игра с ръка в наказателното поле, получавайки втория най-бърз червен картон на световни финали.

Санчес направи дузпа, която бе реализирана от Кагава, но с гениално изпълнение от фаул Кинтеро изравни в 39-ата минута на срещата. Двайсетина минути преди края обаче Осако вкара победния гол за "самураите".

След този мач Япония е лидер в своята група "Н", докато колумбийците вече са под огромно напрежение, заемайки последна позиция.