Лудогорец дръпна с пет точки на върха на Първа лига

Разградчани победиха Ботев Пловдив като домакин
14

Лудогорец поведе с пет точки на върха в генералното класиране на Първа лига, след като победи Ботев Пловдив с 3:0 като домакин. Шампионите спечелиха 21-та си победа от 30 мача и вече водят с пет точки на ЦСКА, който днес завърши наравно 0:0 срещу Левски като домакин.

"Сините" пък са трети с 11 точки зад лидера във временното класиране.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, но откри резултата чак в 37-та минута. Даниел Кайзер повали Марселиньо в наказателното поле и Драгош Григоре вкара от дузпата, а в добавеното време Якуб Швиерчок беше точен за 2:0. Той преодоля последователно Костадин Ничев и Кайзер, след което изпрати топката във вратата с лекота.

Шампионите изгубиха водещия си реализатор Клаудиу Кешерю през първото полувреме заради контузия, като именно вторият голмайстор Швиерчок се появи на негово място. Румънецът е с 19 попадения през сезона и изостава с едно от лидера в листата на реализаторите Станислав Костов от Левски.