Какъв мач! Юнайтед срази Сити на "Етихад" за радост на Ливърпул

"Червените дяволи" спечелиха дербито на Манчестър с 2:1
1

Манчестър Юнайтед постигна сензационна победа с 2:1 при визитата си на Манчестър Сити в среща от 16-ия кръг на Висшата лига.

Така отборът на Оле Гунар Солсяер спечели и манчестърското дерби, след като в миналия кръг отборът му се справи с Тотнъм на Жозе Моуриньо.

Рашфорд бе точен от дузпа в 23-ата минута, а Марсиал удвои аванса на гостите шест минути след това. Сити стигна само до почетен гол чрез Отаменди в 85-ата минута.

След този двубой шампионите от Сити са 3-и в класирането с актив от 32 точки и отборът е на цели 14 точки от върха, така че има само илюзорни шансове за защита на титлата си.

Юнайтед е 5-и с 24 точки.

По-рано през деня Ливърпул спечели с 3:0 като гост на Борнемут на неговия "Вайталити Стейдиъм" и направи нова крачка към мечтаната титла.

Мърсисайдци доминираха, за да спечелят за 15-и път в първите 16 мача от сезона и да увеличат актива си до 46 точки. Те водят с 11 пред Лестър и 14 пред Манчестър Сити.