Байерн размаза Челси с 4:1 в Шампионската лига

На баварците им предстои сблъсък с Барса
Обновена: 9 авг 2020 08:58 | 9 авг 2020 08:15, Анисия Иванова
7

Германският хегемон Байерн Мюнхен очаквано се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, побеждавайки Челси с 4:1 в реванша на своя стадион "Алианц Арена". Така баварците се класират напред с общ резултат 7:1.

Момчетата на Ханзи Флик откриха резултата от дузпа чрез Роберт Левандовски в десетата минута, а в средата на първата част полякът асистира за Иван Перишич. Все пак преди паузата Тами Абрахам вкара първия гол за "сините" в този осминафинален сблъсък.

Корентен Толисо окончателно сложи точка на спора четвърт час преди края на редовното време. С втората си асистенция тази вечер се отличи Левандовски, който заби втория си гол в мача в 83-ата минута.

Байерн Мюнхен излиза срещу Барселона в четвъртфинален сблъсък в Лисабон в петък, 14 август.