Арда надви Етър и се изкачи до трето място

Ботев Враца с важен успех над Славия
0

Арда победи Етър с 3:2 в двубой от родната efbet лига. Така клубът от Кърджали вече е трети в таблицата с актив от 45 точки, изпреварвайки ЦСКА. Етър е предпоследен с 21 пункта.

Иван Тилев откри резултата в средата на първото полувреме на стадион "Арда Арена", но гостите от Велико Търново изравниха чрез Гаетан Мезу малко преди почивката.

През второто полувреме Арда материализира преимуществото си. Тонислав Йорданов се разписа в 72-ата минута, а само шест минути по-късно Милен Желев вкара трети гол за своите.

В последната минута Даниел Младенов върна надеждите за болярите, но за нещо повече нямаше време и Арда завоюва нови важни три точки.

В другия мач, игран тази вечер, Ботев Враца победи с 2:0 като гост Славия в директен мач за оставане в efbet Лига.

Гостите се наложиха с голове на Христо Златински в 17-ата минута и Валери Домовчийски в 36-ата.

С успеха Ботев събра 22 точки, с което се изравни с "белите". Двата отбора заемат 11-то и 12-то място в класирането.

Зад тях за Етър Велико Търново (21) и Монтана (19), но и двата отбора са с мач по-малко. Те играят съответно срещу Арда в Кърджали и ЦСКА в София.

В следващия кръг, който е последен от редовния сезон, Славия има визита на "Болярите", а Ботев Враца приема Черно море.