Бразилия разби Южна Корея и отива на 1/4-финал с Хърватия

"Селесао" победи категорично с 4:1, нокаутира съперника си за 30 минути
13

Бразилия се позабавлява и разби с 4:1 Южна Корея, за да се класира на ¼-финалите на Световното първенство в Катар. На стадион "974" се вихреше истинска самба, а избраниците на селекционера Тите танцуваха на терена и "азиатските тигри" се отърваха от истинско унижение.

"Селесао" на практика приключи мача в рамките на 30 минути през първото полувреме, когато заби 4 безответни гола във вратата на Ким Сун-Кю. Голмайстори станаха Винисиус Жуниор (7), Неймар (13) от дузпа, Ричарлисон (29) и Лукас Пакета (37). Кариоките изпуснаха още куп положения, което спаси южнокорейците от разгром с още по-голямо цифрово изражение.

За тях почетното попадение заби Сьонг-Хо Пайк в 77-ата минута.

Двубоят бе белязан и от завръщането в игра на Неймар. Лидерът на бразилците страдаше от контузия в глезена, която го остави извън строя за предишните два мача на тима в Катар.

Съперник на "Селесао" на ¼-финалите ще е световният вицешампион от преди 4 години Хърватия.