Кога и откъде 47-годишният Георги Георгиев е купил бензина, с който се самозапали, прегръщайки колежката си Юлиана Бонева? Това е основният въпрос, който изясняват столични криминалисти за инцидента от четвъртък, когато мъжът и жената пламнаха в офис на фирма на ул. "Люлин планина" в София.
Двамата се скарали по обяд, а минути след кавгата Георги изхвърчал от офиса за 20 минути. Една от хипотезите е, че именно тогава 47-годишният мъж е отишъл до бензиностанцията срещу "Пирогов" и е купил запалителната течност, пише "24 часа".
Когато се върнал в офиса се залял и се отправил към нищо неподозиращата жена. След секунда обаче милият жест придобил различно значение, защото мъжът се запалил.
Колега на двамата се притекъл на помощ. Междувременно в офиса пламнали хартии и пердета, служителите изключили тока. В следващите минути пристигат 4 пожарни коли и 3 линейки.
"Беше нещо ужасно. Видях как изнесоха два въглена. По Юлиана и момчето не беше останал и сантиметър кожа", разказва свидетел на минутите след драмата.
Повечето служители били шокирани, трябвали им успокоителни, за да успеят да дадат показания. Фирмата дори е предложила да се наеме психолог, за да се справят с преживяното.
А разследващите нищят дали Георги е планирал действията си. Изискването бензин да се налива само в специални туби кара следствието да смята, че Георги е планирал посегателството. Не така мислят обаче криминолози.
"Смесил е омразата и свръхотдадеността Това не е планирано престъпление. Най-вероятно афектиран от скандала, Георгиев е запалил себе си и любимата си, която го е отхвърлила", смята криминалният психолог Калин Гайдаров.
"В неговата глава тя е негова. Дори на биохимично ниво се получават функции, които влияят на поведението, аргументира се той. Няма специфичен профил на личността, отговарящ на това деяние", каза психологът. По думите му това е една трагедия, която е можело да бъде избегната.
В прокуратурата е образувано следствено дело срещу неизвестен извършител. Георгиев и Бонева са в "Пирогов" с 90% и 80% изгаряния. Борбата за живота им продължава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Скритата сила на еврото може да помрачи „доброто позициониране” на ЕЦБ
Бюджет 2026 г. и бюджетите на ДОО и НЗОК минаха на първо четене в бюджетната комисия
Андрей Бабиш се завръща на премиерския пост в Чехия
Печалбата на авиоиндустрията през 2026 г. ще стигне 41 млрд. долара
Перспективите за продажбите подкрепят настроенията на малкия бизнес в САЩ
Brookfield и Катар стартират съвместно предприятие за AI инфраструктура за 20 млрд. долара
Голям пожар в сграда в Ню Йорк
Заложни и финансови къщи в София набирали длъжници за протеста на 1 декември
Децата под 16 г. в Австралия останаха без достъп до социални мрежи
Йотова: Разделението може да дойде само от лоша политика
Министър Тахов утвърди цената за доставка на вода за напояване за 2025 и 2026 г.
Барса и Реал Мадрид извадиха луд късмет, паднаха им се слабаци
Ивелина Шенкова грабна "Златен пояс" за най-добър спортист при жените
Наполи отново ще мачка с Лукаку
Той игра за ЦСКА, а сега се закани за бой по "армейците"
"Орела" се хвана за главата: Още един напусна клуба
Катарският шеф на ПСЖ купува нов клуб
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Fibank представи традиционния си благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика
3 витамина, без които женското тяло не може – ето как да разпознаете дефицита
Дневен хороскоп за 10 декември, сряда
Постен хляб „венец“
Най-добрият списък с подаръци за близки и колеги
Студено време, но без сняг до края на седмицата
Йотова: Трябва да опазим гражданския мир в страната
Модернизираме железопътната инфраструктура с помощта на Световната банка
Погасяват по давност останалите дни платен годишен отпуск за 2023 г.
Осъдиха мъж във Варна за заплахи за убийство към жена му
Тръмп с остра атака срещу европейските лидери
Под Гренландия са засечени температурни аномалии
Телескопът XRISM е открил хлор и калий в останките от свръхнова
Нови впечатляващи изображения на 3I/ATLAS: На 19 декември кометата ще приближи Земята
Зелена светкавица над Андите: Фотограф засне рядко атмосферно явление
Високата слънчева активност на 9 и 10 декември може да бъде опасна
Arianespace ще изстреля два спътника за европейската навигационна система Galileo