Почетният председател на "Обединени земеделци" Анастасия Мозер призова десницата да се обедини около една кандидатура за президент. Партията й ще застане зад такава номинация на десен претендент.
"Това трябва да е президент демократ, който да продължи по пътя на евроинтеграцията и да изповядва евроатлантическите ценности", казаха пред журналисти в Пловдив Анастасия Димитрова-Мозер и Петя Ставрева, цитирани от БТА.
"Росен Плевнелиев беше един доблестен български президент, който не се страхува да си каже мнението и да застане на позиция, която е в полза на демокрацията и евроинтеграцията на България", каза Мозер. Тя изрази съжаление, че той няма да се кандидатира за втори мандат.
От партията подкрепиха ветото на президента върху част от промените в изборното законодателство, свързани с вота на българските граждани в чужбина. По отношение на въвеждането на задължителното гласуване от "Обединени земеделци" смятат, че българските граждани трябва да кажат мнението си на референдум.
Според Петя Ставрева е изключително важно да бъде създадена независима професионална и деполитизирана изборна администрация.
От партията предлагат на широко обществено обсъждане да бъде поставено и въвеждането на единна национална листа за народните представители и един изборен район за цялата страна, както е при изборите за Европейски парламент.
"Обединени земеделци" настояват промените в изборното законодателство да се правят с дългосрочна перспектива и от списъците да бъдат изчистени "мъртвите души".
На състоялото се днес в Пловдив заседание на постоянното присъствие на "Обединени земеделци" бе взето решение за насрочване на Четвърти редовен конгрес на партията - на 12 ноември в Пазарджик, на който ще бъде избрано ново ръководство на организацията.

Надзорният съвет на НЗОК одобри проекта за бюджет на касата за 2026 г.
Кадър на деня за 7 декември
Половината швейцарци подкрепят предложение за таван на населението до 10 млн. души
Валутите на Централна Европа ще отстъпят от върховете си през 2026 г.
Делян Добрев: Ремонтът на бюджета не е за сметка на социалните придобивки
Макрон заплашва Китай с мита заради търговския дефицит
SENSHI 29 предложи зрелищни битки и много адреналин на феновете (ВИДЕО)
Кой е легендарният Ирник: "Владетелят на Стара Велика България"
Централна прогноза
Вулканът Килауеа на Хаваите изхвърли 100-метрови фонтани от лава
Възстановено е движението през прохода Троян - Кърнаре след свлачището
"Берое" и "Септември" си разделиха по една точка след нулево равенство
Левски заби три на Спартак във Варна
Рома стъпи на криво в Сардиния
Макс Верстапен: Годината беше като влакче на ужасите
Брайтън и Уест Хем поделиха точките
Викове "Любо, Любо" огласиха "Местая"
Ница със седма поредна загуба
Дневен хороскоп за 8 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 8 – 14 декември
Коледните сладки на Марая Кери
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от „Нощна смяна във „Фреди“ 2“
Коледни подаръци, които означават повече от парите
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Януарска „Витлеемска звезда“: Три планети в уникален парад около Слънцето
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната