Неправителствената организация "Спаси София" разпространи снимки от столичния булевард "Цариградско шосе", който, въпреки че беше изцяло преасфалтиран преди малко повече от година, вече се нуждае от спешен авариен ремонт.
Столичната община даде над 20 млн. лв. за ремонта в участъка между 4-ти и 7-ми километър, който вече е осеян с дълбоки пукнатини, дупки и пропаднали шахти.
“Безобразният и неприемлив ремонт е поредният пример за обект на Столичната община, който се разпада почти веднага, въпреки щедро раздадените средства за него”, пишат от организацията като посочват, че вече не се изненадват от ремонти на ремонтите, а твърденията на Столичната община, че държи на качеството не звучат сериозно на фона на резултатите.
Очевидно полагането на асфалта е некачествено щом вече стана традиционно да се появяват дълбоки пукнатини и дупки след студено и заснежено време.
От снимките се вижда, че са правени аварийни запълвания с цел разширението на част от пукнатините да спре, но този метод също не се е оказал успешен.
Булевардът в петък беше обявен за авариен ремонт в страницата на зам.-кмета по транспорт Евгени Крусев. От "Спаси София" напомнят обаче, че по време на ремонта, в многократни медийни изяви, кметът Йорданка Фандъкова декларира убеждението си, че на обекта се осъществява адекватен строителен надзор, който да гарантира качеството на ремонта.
“Вече многократно сме коментирали спешната необходимост общините и Народното събрание да осъзнаят колко важна е тежестта на качеството в обществените поръчки", пишат от "Спаси София".
От организацията настояват за черен списък за фирмите, доказали се като неспособни да осигурят необходимото качество на изпълняваните от тях обекти.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЦИК е решила да разкрие 493 секции в 55 държави за изборите на 19 април
ЕС проучва създаването на западен стоманодобивен съюз със САЩ и Великобритания
Украйна и Катар са подписали споразумение за сътрудничество в областта на отбраната
Войната в Иран кара световните лидери да преосмислят икономическата система
Трейдърите вече са нащрек за позициите си на борсите преди уикендите
Доброволци почистиха "Люлин" и събраха над 50 тона боклук
На фона на глобалните кризи: Засилен интерес към частните бункери
Борисов: ПП и ДБ друго не могат, освен да работят със "свое МВР"
Светослав Бенчев: Бензинът е поскъпнал с 14% за месец
Окупирахме Топ 3: Стилияна Николова е начело, Ева Брезалиева е трета
Заплашва ли ги? Тухел с любопитен коментар за английските национали
Министър Димитър Илиев приветства гимнастичките в София
Няма връщане назад! Ливърпул реши за Слот
Интер хлътна по Коне, готви "тлъста" сделка
Параноя? Барса притиска Ла Фурия заради Ямал
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Тайната на сияйната кожа: ново поколение грижа
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Първи арестуван кмет за изборни нарушения
Порой близо до Шумен, въведоха временна организация на движението
493 секции в 55 държави за изборите
Варненецът Иван Иванов е на финал в Испания
Хванаха за ден 45-ма шофьори с алкохол или наркотици
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите