Арсенал най-сетне се събуди срещу Уест Хям

"Артилеристите" изиграха силен мач и победиха с 3:1
Обновена: 16 апр 2014 14:14 | 16 апр 2014 10:25, Красимир Ангелов
1

Арсенал най-сетне излезе от летаргията, в която бе изпаднал и спечели убедителна победа с 3:1 срещу Уест Хям в отложен мач от 34-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Емиратс".

"Артилеристите" обаче отново бяха подложени на изпитание, тъй като Уест Хям откри резултата чрез Матю Джарвис пет минути преди края на първото полувреме. Домакините обаче имаха шанс да изравнят още преди почивката с гол на Лукас Подолски.

През втората част тимът на Арсен Венгер вдигна оборотите и най-сетне заигра с лекотата, която го правеше в началото на сезона. В 55-та минута Оливие Жиру направи резултата 2:1 след брилянтно индивидуално действие, а в 78-та минута Подолски вкара нов гол след добра асистенция на влезлия като резерва Аарън Рамзи.

С двата си гола Подолски има вече 4 гола и 4 асистенции в последните си 4 мача срещу Уест Хям. Той остана на терена до края, което бе едва четвъртият му мач с екипа на Арсенал, в който той не е заменен. Арсенал пък записа 4-ти пореден обрат срещу "чуковете" и общо 7-ма поредна победа срещу Уест Хям.

Благодарение на нея "артилеристите" изпревариха с една точка Евертън на 4-то място. "Карамелите" обаче утре имат отложен мач като домакин срещу Кристъл Палас.