Бързият влак Бейл сгази Барселона

Уелсецът вкара фамозен гол и донесе Купата на краля на Реал
Обновена: 17 апр 2014 14:32 | 17 апр 2014 00:41, Красимир Ангелов
20

С невероятен гол на Гарет Бейл Реал Мадрид победи с 2:1 Барселона на финала на турнира за Купата на краля и грабна трофея.

Въпреки че бяха без звездата си Кристиано Роналдо, белите бяха по-добрия отбор през почти цялото време на мача и заслужено спечелиха.

Анхел ди Мария откри резултата още в 11-та минута след асистенция на Карим Бензема, а до края на полувремето играта бе сравнително равностойна.

След почивката обаче Реал пропусна няколко сериозни положения и бе наказан в средата на полувремето, когато Марк Бартра вкара изравнителен гол.

Карим Бензема и Лука Модрич удариха греди и изглеждаше, че мачът върви към равенство. В 84-та минута обаче Бейл направи уникален спринт по крилото и надбяга Марк Бартра, след което озовал се сам срещу Пинто го преодоля.

Барселона обаче можеше да изравни резултата, но в 88-та минута Неймар удари греда. Другата звезда на тима - Лео Меси, изигра поредния си слаб мач и бе напълно неутрализиран от защитата на Реал.

Така каталунците записаха трета поредна загуба и единствената им надежда за трофей остана шампионата в Испания.