Кошмарно завръщане на Мойс на "Гудисън Парк"

Евертън победи с 2:0 Ман Юнайтед
Обновена: 20 апр 2014 20:06 | 20 апр 2014 20:04, Александър Попов
15

Eвертън постигна победа над Манчестър Юнайтед с 2:0 на собствения си "Гудисън Парк" в среща от 35-ия кръг на Висшата лига. Това бе и първото завръщане на Дейвид Мойс на стадиона, на клуба на който бе начело в продължение на 11 години.

Въпреки дългата си почивка от 11 дни на Юнайтед, Евертън бе отборът, който изглеждаше по-свежо на терена. Това е и първи дубъл на "Карамелите" над "Червените дяволи" не само от създаването на Висшата лига, но и от цели 44 години насам.

Отборът на Роберто Мартинес поведе в резултата след гол от дузпа, дело на Лейтън Бейнс в 28-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Кевин Миралас в 42-ата минута.

Гостите демонстрираха изключително слаб футбол и в крайна сметка резултатът бе напълно закономерен. С този успех Евертън запазва шансовете си за топ 4, тъй като отборът е 5-и с 69 точки, само на точка от 4-ия Арсенал. Юнайтед е 7-и с 57 точки и отборът вече е с по-малки шансове да се класира в шестицата и да играе в Лига Европа.

Победата днес означава, че Евертън на 100 процента си осигурява участие минимум в Лига Европа.