Барса с изстрадана победа срещу Билбао

Каталунците направиха куп уникални пропуски, но обърнаха баските с 2:1
21 апр 2014 00:01,
0

Барселона спечели изключително изстрадана победа с 2:1 срещу Атлетик Билбао в мач от 34-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Ноу Камп".

Каталунците изиграха пореден неубедителен мач, в който обаче като на шега стигнаха до един куп чисти голови положения. През първото полувреме сами срещу вратаря пропуснаха Педро и Меси, а Алексис удари напречната греда. Адуриц от гостите също удари греда след зрелищна задна ножица, но точно той откри резултата в 50-та минута след грешка на Марк Бартра.

Последва нова доза уникални пропуски на Меси и Педро. Именно те двамата обаче донесоха обрата за Барса. Първо испанското крило направи добавка на удар на Алексис, а след това аржентинската звезда вкара от пряк свободен удар.

Така Барселона съхрани надеждите си за титлата в Примера Дивисион, като възстанови разликата до Атлетико Мадрид на 4 точки.