Мъките за Лудогорец продължават

Шампионът на България не успя да победи и Черно море
26 юли 2014 20:08,
10

Лудогорец не успя да постигне победа в трети пореден мач, след като врътна 0:0 при гостуването си на Черно море, на стадион "Тича" във Варна.

Момчетата на Стойчо Стоев имаха своите ситуации да стигнат до успеха, но го пропиляха и така след 2 изиграни кръга от "А" група тимът има само 1 точка от 6 възможни.

Срещата започна добре за гостите и във 2-ата минута Абало отправи удар без подготовка, който профуча покрай вратата.

Домакините обаче отговориха на предизвикателството и в следващите две минути на два пъти обстрелваха вратата на Стоянов.

Първо Райков го направи в 5-ата минута, но стражът на разградчани изби, а след това отново Стоянов се намеси след здрава тупалка на Паланков.

В 13-ата минута "Орлите" имаха страхотен шанс. Марселиньо засече с глава центриране на Кайсара, но топката попадна право в ръцете на Китанов.

Постепенно гостите поеха инициативата в срещата през следващите минути, като достигнаха до още един шанс в 24-ата минута.

Марселиньо отново игра с глава, но и този път топката попадна право в ръцете на вратаря.

Пет минути преди почивката пък Ешпиньо изпълни по страхотен начин фаул, но топката срещна напречната греда.
В 41-та минута пък Райков пропусна страхотен шанс за домакините. След една центрирана топка в пеналта кълбото достигна до фланговия футболист, който обаче не успя да нанесе добър удар.

Точно в края на полувремето пък Марселиньо отправи истински снаряд, но Китанов се намеси перфектно.

Първите минути след почивката не бяха особено интересно и нямаше положения по време на тях.

В 56-ата минута обаче Коконов излезе сам срещу вратаря, но вместо да шутира, той реши да потърси свой съотборник и върна топката назад с пета, но там нямаше никой.

Четири минути след това Абало стреля мощно, но топката мина на сантиметри покрай гредата.
В 63-ата минута пък Божилов отправи също силен удар, като Стоянов първоначално изпусна топката, но след това поправи грешката си.

Последваха доста безинтересни минути в които нямаше голови ситуации и играта бе равностойна. В заключителните минути гостите оказаха натиск над противника, като изпуснаха успеха в 88-ата минута. Тогава Безяк бе изведен сам срещу вратаря и успя да го преодолее, но ударът му премина покрай вратата.