Атлетико удари Реал Мадрид по навик

"Дюшекчиите" победиха с 2:1 Белите насред "Сантяго Бернабеу"
14 сеп 2014 08:58, Анисия Иванова
6

Атлетико Мадрид победи с 2:1 Реал Мадрид в столичното дерби от 3-я кръг на испанската Примера Дивисион, играно на стадион "Сантяго Бернабеу".

"Дюшекчиите" откриха резултата с гол на Тиаго в 10-та минута, когато той засече с глава центриране от корнер. Роналдо изравни в средата на частта от дузпа, която сам изработи.

До почивката Реал имаше преимущество, но два невероятни пропуска направи Карим Бензема. След почивката играта на домакините се разпадна и те не направиха нищо смислено, а в 77-та минута влезлият като резерва Арда Туран вкара победния гол с диагонален удар до гредата.

Така Атлетико за втори пореден път печели на този стадион за шампионата и за втори пореден път разочарова Реал, след като го победи и за Суперкупата на Испания.