Севиля започна с победа защитата на трофея си в ЛЕ

Испанците надвиха като домакини Фейенорд с 2:0
Обновена: 19 сеп 2014 08:37 | 19 сеп 2014 08:19, Екип на Dnes.bg
2

Севиля стартира защитата на трофея си в Лига Европа с успех от 2:0 над холандския Фейенорд на своя "Рамон Санчес Писхуан".

Срещата между двата отбора бе от Група "G" на втория по сила европейски турнир.

Домакините вкараха и двете си попадения през първото полувреме и така си изковаха успеха.

Криховяк откри резултата в 8-ата минута, след като бе точен след центриране от пряк свободен удар.

Центрирането бе на Деулофеу, който бе и в основата на втория гол за тима си.

В 31-ата минута отново той центрира от фаул, а този път на точното място бе Мбиа, който реализира и оформи крайния резултат.

Домакините тотално надиграха своя противник и отправиха цели 17 удара към вратата на холандците.