Йозил и Уелбек избухнаха с по гол и асистенция

Арсенал победи с 3:0 Астън Вила като гост
0
Снимка: Ройтерс

Месут Йозил и Дани Уелбек отговориха по възможно най-добрия начин на критиците си и се превърнаха в герои за победата на Арсенал с 3:0 като гост на Астън Вила в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Двамата си размениха по една асистенция и вкараха първия и втория гол в средата на първото полувреме. Между двете попадения имаше точно 79 секунди.

Третият гол също не се забави и падна 3 минути след първия - Киерън Гибс центрира и Али Сисоко засече топката в собствената си мрежа.

До края на мача Арсенал запази пълен контрол и не даде никакви шансове на Вила да се върне в него.

Така "Артилеристите" нанесоха първа загуба от началото на сезона на Астън Вила. Това бе първа чиста мрежа от страна на Арсенал, докато Вила допусна три гола, след като в предишните си 4 мача имаше само един.