Гришо срази Андухар, излиза срещу Джокович в Пекин

Нашето момче победи коравия испанец с 6:4, 6:4
Обновена: 2 окт 2014 14:07 | 2 окт 2014 12:02, Красимир Ангелов
22

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров успя да се класира за 1/4-финалите на силния турнир в Пекин, след като се разправи с намиращия се на 43-ото място в света испанец Пабло Андухар след 6:4, 6:4.

Мачът обаче бе доста тежък за нашето момче в първия сет, след като двамата се пробиваха постоянно и хасковлията изпитваше сериозни трудности при своя сервис гейм.

Следващият противник на Гришата ще бъде не кой да е, а световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович.

В общо пет двубоя между двамата, Григор Димитров успя веднъж да победи Джокович на клей в Мадрид през миналата година. Последният двубой между двамата бе полуфиналът на Уимбълдън тази година, когато Джокович победи с мъка нашето момче.