Първа загуба на Наполи в Лига Европа

Йънг Бойс удари италианците 2:0
23 окт 2014 23:06, Анисия Иванова
0

Кошмарното представяне на италианските отбори в Европа тази седмица продължава. Наполи загуби като гост на Йънг Бойс с 0:2 в мач от група I на Лига Европа. Швейцарският тим остана еднолично начело в класирането с пълен актив от 9 точки. За Наполи това бяха първи изгубени точки в турнира през сезона.

И двата гола паднаха след почивката. Първият го вкара Гийем Оро. Той се разписа в 52-ата минута с удар от въздуха след центриране от фланга. Това бе второто му попадение този сезон в турнира.

В добавеното време швейцарците се разписаха отново при една контраатака. Резервата Бертоне се измъкна сам от центъра и още преди да влезе в наказателното поле разстреля вратаря Рафаел.

Въпреки че не се представя убедително в Серия А до момента, Наполи имаше 2 победи от двата мача досега в
Лига Европа. Италианците искаха да направят още една крачка към елиминациите в турнира. Съперникът Йънг Бойс също бе с пълен актив от 6 точки.

Още да това как пречина мачът четете в Gol.bg.