Силите не ми достигнаха, обясни Пиронкова
Обновена: 30 окт 2014 11:01 | 30 окт 2014 08:12,
24
Снимка: Reuters, архив

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова коментира второто си поражение на Турнира на шампионките на УТА в София от Андреа Петкович (Германия).

Още по темата

"Не особено приятна загуба, но ще го преживея. Андреа игра страхотно. Показа много високо ниво. Аз имах своите шансове в първия сет, който беше много дълъг и изтощителен".

"Мисля, че продължи около час и половина, а аз лично не си спомням някога да съм играла толкова дълъг сет. И двете се борихме страшно много в него, но за съжаление моите сили не достигнаха. При 3:4 гейма в първата част Пиронкова поиска намесата на физиотерапевта заради проблем с левия крак".

"Имах проблем с лявото ходило заради няколко пришки и мазоли, но това не беше причината за загубата. Ако бях спечелила първия сет, със сигурност нещата можеха да се обърнат в моя полза".

"Най-малкото в психологически аспект. Дори след загубата на първата част, не се бях отказала. Тя обаче беше като стена. Не даваше леки точки. Трудно се играе срещу такъв съперник", каза Пиронкова.

Пловдивчанката ще срещне в последния си мач от групата испанката Карла Суарес Наваро.

"В последния мач от групата ще играя срещу Суарес Наваро. Имам няколко мача срещу нея и все още не съм я побеждавала".

"Тя също е в невероятна форма. Надявам се да се представя добре и ако успея да победя, ще бъда много щастлива. Силно искам да взема една победа тук през тази година", заяви Пиронкова.