Астън Вила направи равенство1:1 с Манчестър Юнайтед

Агбонлахор от домакините получи червен картон в 65-ата минута
20 дек 2014 20:35, Анисия Иванова
2

Астън Вила прекъсна дългата серия от 6 поредни победи на Манчестър Юнайтед във Висшата лига, след като двата тима врътнаха равенство 1:1 насред "Вила Парк" в среща от 17-ия кръг на Висшата лига.

Срещата бе трудна, както се и очакваше, а гостите при повече късмет можеха да стигнат до пълния обрат. Играта на тима обаче не бе особено перфектна, каквато каза, че иска да вижда Ван Гаал по време на пресконференцията преди срещата.

Гостите все пак имаха своите силни моменти и след почивката понатиснаха противника си, но през първото полувреме Вила се представи на по-добро ниво.

Бентеке откри за Вила в 18-ата минута, докато точката на гостите донесе Фалкао в 53-ата минута.

Агбонлахор от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон в 65-ата минута, който бе спорен, след като влезе по-твърдо на Ашли Йънг при единоборство, но на повторенията се видя, че нямаше умисъл в действията му. Това обаче не помогна на гостите да стигнат до обрата и трите точки.

След тази среща Юнайтед е на 3-ото място с 32 точки в класирането.