Манчестър Сити победи с 3:0 Кристъл Палас

Съдиите отмениха гол на Палас
20 дек 2014 16:54, Анисия Иванова
0

Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 3:0 в среща от 17-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Етихад".

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в края на което Пабло Сабалета пропусна най-добрата възможност, оставайки сам срещу вратаря.

След почивката обаче Давид Силва реши проблемите на своите с два гола в рамките на тринайсетина минути, оползотворявайки подаванията на Сабалета и Коларов.

В средата на второто полувреме съдиите отмениха напълно редовен гол на Кристъл Палас. Макартър вкара с глава и Фернандиньо покриваше засадата с метър, но реферът Фил Дауд проспа ситуацията.

Десетина минути преди края Яя Туре оформи крайния резултат след подаване на Милнър. Така Сити събра 39 точки и се изравни с лидера Челси. Палас е 16-и с 15 точки.