Ливърпул измъкна 2:2 от Арсенал

Равенството дойде с драматичен късен гол на Мартин Шкъртел
Обновена: 21 дек 2014 22:23 | 21 дек 2014 22:22,
0

С драматичен късен гол на Мартин Шкъртел дълбоко в добавеното време Ливърпул измъкна равенство 2:2 срещу Арсенал в мач от 17-я кръг на Висшата Лига, игран на стадион "Анфийлд".

Защитникът на домакините прояви героизъм, тъй като главата му бе разбита от Оливие Жиру по-рано в мача, но той успя да продължи и в 96-ата минута да вкара изравнителния гол.

Преди това Филипе Коутиньо откри резултата за домакините към края на първото полувреме, но в ответната атака Арсенал изравни с гол на Матийо Дебюши след като французинът надскочи Шкъртел и вкара с глава.

През второто полувреме Оливие Жиру вкара втори гол за гостите след асистенция на Санти Касорла. Към края на мача влезлият като резерва Фабио Борини си изкара два бързи жълти картона и остави отбора си с човек по-малко. Така изглеждаше, че тимът на Арсен Венгер ще успее да измъкне победата, но в 96-ата минута Шкъртел измъкна точката.