Шарапова е финалистка на Australian Open

Маша победи без проблем сънародничката си Макарова в два сета
29 яну 2015 07:56, Елка Василева
12
Мария Шарапова. Снимка: Reuters

Мария Шарапова се класира за финала на Australian Open, след като постигна безкомпромисна победа с 6:3, 6:2 над своята сънародничка Екатерина Макарова.

Този мач се явяваше и 19-и полуфинал за руската красавица на турнири от "Големия шлем", като балансът и вече е абсолютно положителен - 10 победи в тази фаза и 9 загуби.

Първият сет започна отлично за Маша - ранен пробив и аванс от 3:0 гейма.

Рускинята обаче допусна връщане на пробива в седмия гейм, но веднага след това проби отново за 5:3. След това си взе без проблем подаването и така се докопа до сет аванс.

Във втория сет всичко бе решено след два пробива в първия и третия гейм, а до края нямаше повече пробиви.

На финала Маша ще срещне Мадисън Кийс или Серина Уилямс, които играят в момента.

С достигането си до финала в Мелбърн световната №2 има шанс да оглави световната ранглиста. Това ще стане факт, ако Серина Уилямс загуби срещу Мадисън Кийс във втория полуфинал, а Маша вдигне трофея в събота.