Една победа дели Надал от рекорд

Матадора се класира на финала в Буенос Айрес след победа над Карлос Берлок
1 мар 2015 09:21,
0

Бившият номер 1 в световната ранглиста Рафаел Надал се доближи само на победа от уникалния рекорд на Гийермо Вилас от 46 титли на клей, след като се класира за финала в Буенос Айрес.

Матадора срази един от любимците на домакинските фенове Карлос Берлок след 7:6(7), 6:2.

През първия сет не се стигна до нито един пробив и двамата си взеха абсолютно всички подавания, като в крайна сметка изходът от него трябваше да се решава след тайбрек.

В тайбрека Надал изоставаше с три минипробива и 1:6, като се виждаше ясно как ще го загуби.

Берлок обаче пропиля цели 5 сетбола и Рафа достигна до феноменална серия от 6 поредни точки и стигна до сетбол при 7:6 точки.

Ключовият момент дойде при минипробива за 8:7, до който испанецът достигна, а след това си взе сетбола на свой сервис и така взе частта.

Вторият сет започна ударно за Берлок - ранен пробив и 2:0 гейма аванс, но до края на мача гаучосът не успя да спечели нито един гейм и Рафа направи серия от 6 поредни гейма, 3 от които след пробиви.

Съперник на Рафа на финала ще бъде Хуан Монако, който се разправи с Николас Алмагро в три сета.