Черно море и Славия заковаха равенство 1:1

Двата отбора се срещнаха на стадион "Тича" във Варна
Обновена: 19 апр 2015 18:11 | 19 апр 2015 18:00, Анисия Иванова
1
Футболната среща във Варна. Снимка БТА

Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 26-тия кръг на надпреварата във втората шестица на А футболна група. Гостите започнаха по-добре срещата и започнаха да създават голови ситуации.

Още във 2-та минута Славчо Шоколаров стреля опасно от дъгата на наказателното поле на Черно море, но вратарят Александър Чанович показа отлична реакция и изби топката.

Малко по-късно отново вратарят Александър Чанович предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар на Джереми Манзоро.

В 17-та минута Стенио се опита да прехвърли вратаря на Славия Марио Кирев след неумело излизане, но стражът на гостите със сетни усилия успя да отклони топката.

Две минути по-късно Иван Вълчанов стреля много опасно по диагонал отдясно, но вратарят Александър Чанович отново показа класа и успя да избие топката.

След половин час игра Мамуту Кулибали можеше да вкара попадение за Черно море, но след удара му от 30-тина метра топката излезе в аут.

В 52-та минута Симеон Райков можеше да изведе домакините напред в резултата след опасно изпълнение на пряк свободен удар, но вратарят на гостите Марио Кирев успя да избие топката.

Минута по-късно Ивайло Димитров успя да засече с глава топката след центриране на Славчо Шоколаров и откри резултата - 1:0 за Славия.

Домакините успяха да изравнят в 57-та минута, когато Марчин Бурхардт засече с глава топката за 1:1 след центриране от корнер.

В 77-та минута Ивайло Димитров можеше да реализира нов гол за Славия, но вратарят Александър Чанович успя да избие топката след опасния му удар.