Чили е на финал на Копа Америка

10 от Перу на издържаха, Варгас герой за домакините
30 юни 2015 10:23, Красимир Ангелов
0

Домакинът Чили се класира на финала на Копа Америка след трудна победа с 2:1 над Перу.

В герой за победителите се превърна Едуард Варгас, който вкара и двата гола в 42-ата и 65-ата минута. Гари Медел пък си вкара автогол в 61-ата мин. Перуанците играха с човек по-малко още от 20-ата минута, когато Замбрано получи пресилен директен червен картон.

Тогава той изрита една топка напред, кракът му се спря в гърба на Арангис и съдията го изгони. 3 минути преди края на полувремето чилийците се възползваха от численото си превъзходство. Алексис Санчес центрира към далечната греда, Арангис се размина с топката, но тя попадна във Варгас, който направи 1:0.

В 61-ата минута Фарфан напредна по крилото и пусна топката в наказателното поле, където Медел се опита да я изчисти, но вместо това си вкара автогол за 1:1. Малко по-късно Варгас донесе победата с Чили с чудесен удар в далечния ъгъл.

Съперник на финала на Чили ще бъде победителят от двойката Аржентина – Парагвай, които играят тази вечер.