Избраха идеалния отбор на "сините" в Европа
10 окт 2015 18:07, Елка Василева
21
Снимка: Булфото

Левски и Юргорден не се победиха в празничен мач по случай 50-годишнината от дебюта на "сините" в европейските клубни турнири.

На националния стадион "Васил Левски" двата отбора направиха 2:2.

Срещата в центъра на София се превърна в истински празник и резултатът беше най-малкото, което интересуваше феновете. Те направиха неповторима хореография по трибуните на стадиона, през цялото време пяха и се забавляваха.

Събитията на терена също бяха в приятелски и празничен характер, като Юргорден поведе след отлично изпълнение на фаул на Лолкър, който не остави шансове на Боян Йоргачевич. Левски изравни в 49-ата минута с хубав далечен изстрел на Атанас Курдов. В 86-ата минута Стенман вкара след изпълнение на корнер, но юношата Илия Димитров не допусна Левски да загуби юбилейната среща, разписвайки се за крайното 2:2.

Преди мача и след неговия край "сините" фенове избраха най-великата победа в Европа, най-великия мач и най-неприятната загуба, още – идеалния състав и най-красивия гол.

Съставът на Левски според феновете:

Вратар: Димитър Иванков

Защитници: Николай Илиев, Елин Топузаков, Игор Томашич, Пламен Николов

Халфове: Даниел Боримиров, Божидар Искренов, Седрик Бардон, Никола Котков

Нападатели: Наско Сираков, Георги Аспарухов

Треньор: Станимир Стоилов

Контузията на Деян Иванов обаче помрачи събитието. Той напусна терена през първото полувреме с линейка и е със съмнения за късани връзки, което ще го извади за дълго време от игра.